Report: Indoor UNK Streetball by KingFit, hala TJ Pankrác, Praha, 31.1. 09

Report: Indoor UNK Streetball by KingFit, hala TJ Pankrác, Praha, 31.1. 09

Holla! V sobotu, 31.1.09 se v hale TJ Pankrác na Pražského Povstání v Praze, konal druhý díl streetballového thrilleru s 18 týmovou zápletkou, z dílny KingFit shop týmu. Sluncem rozpálený strahovský tartan, jsme tentokrát z pochopitelných důvodů vyměnili za útulnou halu na Praze 4, v které se konají převážně klání zcela odlišného sportu, totiž nohejbalu. Indoor UNK Streetball by Hip hop shop KingFit byl tedy i pro ní jakýmsi ozvláštněním, jistě vítaným, neboť i pro basketbal a streetball je minimálně použitelná, jak jsme se mohli všichni v sobotu přesvědčit.Po vyřešení drobných technických problémů, jsme se pustili do plánovaného rozlosování základních skupin. Náš systém zaručující každému týmu minimálně dva zápasy vyprodukoval v 6 skupinách po 3 týmech, několik zajímavých "skupin smrti", přestože z každé postupovaly hned dva týmy, do nadstavbové části.Vyprávět by o tom mohly zvláště týmy LeBron a dejvího Western Silver, které byly před turnajem pasovány do rolí spolufavoritů s týmy Kobe(dříve X-stream Converse, v čele s Patrikem Nguyenem) a Wade(ze Slovenska dorazivší Above the Rim), avšak neprošly sítem základních skupin.


Dejvího týmu se tentokrát bohužel zdaleka nedařilo tak, jako v létě na Strahově

Po vykrystalizování 12 týmů postupujících do nadstavbových skupin, si všichni zapsaní hráči mohli odskočit na občerstvení v podobě poctivého gulášku(nikoliv předvolebního). Po němž následovala první z dovednostních soutěží - Sixty Nine Three-Point Shootout. Do ní se přihlásilo značné množství hráčů, konkrétně 27. Mezi nimiž nechyběla smělá zástupkyně něžného pohlaví z publika, která však bohužel vypadla ve vyřazovací části. Přes zmíněnou vyřazovací část se soutěž vcelku protáhla, přesto její vyvrcholení v podobě 3 členého finále mělo solidní diváckou odezvu. V něm se utkali pistolníci Rudy, Al Capone a Dan, přičemž vítězství si vystřílel Al Capone z týmu T-Mac s 8 body. Systém byl stejný jako v létě, tudíž 5 střel ze tří stanovišt, kdy poslední střela z každého stanoviště je za 2 body, všechny ostatní za 1 bod. Všichni tři finalisté obdrželi ceny od značky Sixty Nine.


Vítěz Sixty Nine Three-Point Shootoutu Al Capone

Po střelecké soutěži se rozeběhly souboje v nadstavbové části. V tu chvíli začínalo jít, takříkajíc "do tuhého" a mohli jsme vidět řadu nesmírně zajímavých a napínavých zápasů. Ze 4 skupin po třech týmech již tentokrát postupoval pouze vítěž každé z nich. O mnoho přísnějším sítem tedy do semifinále postoupily týmy Score, Kobe, Wade a Lakers.


Ve velice povedeném zápase nadstavbové části skupin, se střetl patrikův tým Kobe a Eastern

Po nadstavbové části skupin následovala druhá z dovednostních soutěží. Populární slam dunk opět sponzorovaný značkou Sixty Nine přinesl řadu spektakulárních momentů a atleticismu. K vidění byly kousky jako 360°, Double Pump, Reverse a řada dalších, které uvidíte v sestřihu z celého turnaje, na kterém se pracuje. Z šestice Al Capone, Milan Urban, Mulič, Wenca, Šplíchy a Jan Starka postoupili do užšího finále Al Capone, Milan Urban a Wenca. V něm se nejvíce zaskvěl Wenca, jehož finálový výkon ohodnotila čtyřčlená porota samými desítkami. Na druhém místě se s 35 body umístil Milan Urban a na třetím Al Capone s 34 body. Všichni tři finalisté opět obdrželi ceny od značky Sixty Nine.


Tento a řada dalších leteckých představení byla k vidění v Sixty Nine Slam Dunk Contestu

Po smečařském představení již následovalo vyvrcholení samotného turnaje. V prvním semifinále na sebe narazily týmy Score a Kobe. Score hráli ve složení: Jakub Eichler, Martin Brejcha, Milan Urban a Adam Dirlbeck. Tým Kobe měl soupisku následující: Josef Koprnický, Jan Hofman, Patrik Nguyen, Aleš Dědek a Dominik Adášek. Tým kolem Patrika potvrdil roli favorita a po výsledku 6:16 postoupil do finále.

Celý den se o hudební doprovod staral jeden z nejlepších pražských party DJs, DJ LU2. Ten měl zároveň v sobotu narozeniny, takže mu touto cestou přeji dodatečně vše nejlepší!

Ve druhém semifinále se představily týmy Wade a Lakers. Wade(Above the Rim) přijeli se sestavou: Peter Zákopčan, Rado Vašš, Miloš Vašš a Juraj Laktiš. Lakers pak nastupovali v sestavě: Tomáš Koretz, David Březina, Tomáš Masar a Jiří Lanc. I v tomto semifinálovém klání zvítězil favorit a Wade tak putovali do finále po výsledku 16:8.

V zápase o třetí místo, jenž zdaleka nebyl soubojem odevzdaných týmů se utkali Score a Lakers. Po lítém boji byli nakonec těmi šťastnějšími hráči Score, jenž zvítězili těsným poměrem 14:12.V grandiózní, takřka epické finálové bitvě proti sobě tedy nastoupili očekávání favorité Kobe a Wade. Zápas byl, jak se na finále sluší a patří, vypjatý a napínavý. Vyrovnanou hru obou týmů změnilo až odhadem tříminutové heroické momentum Patrika Nguyena, jenž za tento úsek hry sám zaznamenal snad 10 košů v řadě z často takřka neuvěřitelných pozic, fade awaye, off balance, step back, tohle všechno jsme od něj mohli vidět. Když navíc většina z oněch košů byly trojkové střely, naklonila se pomyslná miska vah výrazně na stranu týmu Kobe. Wade však v žádném případě neskládali zbraně a tak jsme z jejich repertoáru viděli mimo jiného i monster block a další libůstky, ale další trojky týmu Kobe jim definitivně zlomily vaz. Kobe(X-stream) - Wade(Above the Rim) 17:6. Na toto finále se bude ještě dlouho vzpomínat.


Populární tvůrce snowboardových videí Bandana se postaral o natáčení a připraví i sestřih z celého turnaje


1. místo Kobe(X-stream) - Josef Koprnický, Jan Hofman, Patrik Nguyen, Aleš Dědek, Dominik Adášek

2. místo Wade(Above the Rim) - Peter Zákopčan, Rado Vašš, Miloš Vašš, Juraj Laktiš

3. místo Score - Jakub Eichler, Martin Brejcha, Milan Urban, Adam Dirlbeck

Po skončení finálového dramatu obdrželi vítězové a týmy na druhém a třetím místě věcné ceny z rukou majitele KingFitu. Všem zúčasněným týmům bych rád poděkoval za účast a předvedenou hru(mimopražským za vážení případně dlouhé cesty), divákům za návštěvu a povzbuzování, LU2ovi za hudební doprovod, Radkovi za fotky, Bandanovi za video a nakonec celému KingFit hip hop shop týmu a všem co nám s organizací pomáhali. Uvidíme se v létě!

Text: Caszidy
Zpět na Kingfit Community69NYC Adidas Akademiks Apple Bottoms Baby Phat Bustagrip Ecko Enyce G Unit Johnny Blaze K-Swiss Kangol Karl Kani Live Mechanics MLB NBA New Era Nike Pelle Pelle Pepe Jeans Phatfarm Pureplayaz Reebok Rocawear Rydel House Sean John Sir Benni Miles Southpole Tagger Tribal Gear Unk Vokál Zoo York