Report: KingFit Streetball Series vol. 5! Areál Gutovka, Praha 10, 30.6. 2010

Holla! Je to k nevíře, ale ze snahy vzkřísit a navázat na kvalitní streetballové turnaje v Praze, kterou od léta 2008 začal realizovat pražský KingFit hip hop shop se stala pravidelná tradice a 30.6. jsme se v areálu Gutovka na Praze 10 sešli při KingFit Streetball Series již po páté.

Tentokrát celý turnaj probíhal v rámci akce Léto s desítkou, kterou přináší hip hopový label BiggBoss a radnice Prahy 10. Kromě výhod, jakými byly kvalitní hřiště, doprovodné akce a vůbec celý areál Gutovka, to přineslo bohužel i nutné časové omezení a tak se mohlo na KingFit Streetballu tentokrát utkat "pouze" 12 týmů. To však nakonec vůbec nevadilo, jelikož dorazila prakticky kompletní česká streetballová špička a naprostá většina utkání měla vynikající kvalitu.

Na své si přišli samozřejmě i diváci, kteří kromě napínavých soubojů mohli využít mimořádné akce, kterou jim ve spolupráci s KingFit hip hop shop přinesla značka K1X u jejíhož stánku mohli všichni nakupovat za takřka likvidační ceny(všechny basketbalové šortky za 500,- Kč, boty za 1000,- Kč, trička za 400,- Kč) a na konci dne toho v K1X stanu opravdu moc nezbylo.

Samotný systém turnaje byl již tradičně skupinový. 4 základní skupiny vždy po 3 týmech, z nichž postupovali první a druhý do čtvrtfinále přinesly řadu zajímavých a pohledných utkání. O tvrdé smečování do koše(někdy jsme až měli strach, aby to obroučky vydržely) se staral jako obvykle pivot Martin Chotaš. Kromě něj připravil několik efektních podkošových momentek i pivot jednoho z nejlepších současných československých týmů Xstream Ballers Aleš Dědek, jehož posterize smeč v jednom z utkání byla vskutku plakátu hodná, stejně jako monster blok ve čtvrtfinále, jímž odpálil soupeřovu střelu v podstatě až do druhého souběžně hraného čtvrtfinále na opačné straně hřiště.

Hned po základních skupinách tedy následovalo čtvrtfinále, jenž proti sobě krom jiných svedlo vítěze a finalisty zimního KingFit turnaje. Tedy týmy We Are Able To Fly(Radek Filipi, Jan Vozopule a spol.) a "pražačkový gang"(František Brezovský, Davee Selezan, Jakub Zavadil, Martin Chotaš a Rudolf Barzci). Stejně jako se v zimě z celkového vítězství radovali We Are Able To Fly, tak i tentokrát nenašli Davee, Fero a spol. účinnou zbraň a WAATF tak postoupili do semifinále. 

V něm však WAATF narazili na ve skvělé formě hrající Usurpators a po porážce 9:16 bylo jasné, že WAATF zimní titul neobhájí.
Ve druhém semifinále se proti sobě postavili týmy Xstream Ballers a modifikovaná(ochuzená o zraněného pivota Zbyňka Kysilku) "vyšehradská parta", která KingFit Streetball vyhrála loni v létě na Strahově. Zápas to byl skutku lítý, vyrovnaný, plný odhodlání a streetballového umu. Nakonec se z postupu do finále radovali po těsném výsledku 13:14 hráči z "vyšehradské party".

V zápase o třetí místo v sobě vydolovali více vůle a touhy po vítězství Xstream Ballers a porazili WAATF 13:8.

Finále přineslo další napínavou a vyrovnanou bitvu. Zpočátku to vypadalo, že bude mít více sil "vyšehradská parta", hrající ve složení Jan Štěpánek, Martin Dvořák, Honza Široký a Marek Šmůla, jelikož zhruba do poloviny utkání vedla. Poté si však začali uzurpovat hru Usurpators, kteří postupně zápas otočili a dovedli do vítězného konce v poměru 16:13. Usurpators High Five se tak mohli v sestavě Radek Miška, Martin Jakeš, Jakub Hnátek a Michal Vacek radovat ze svého premiérového titulu na KingFit Streetball Series.

Po strhujícím finále následoval bonbónek pro všechny fanoušky a hráče v podobě mimořádně podařeného Slam Dunk Contestu. V něm se utkali Johnny R. Hrabík, Martin "Choty" Chotaš, Jakub "Zavka" Zavadil, Matýsek a Alois.
V prvním kole jsme mohli vidět windmill od Johnnyho, který se však ne úplně povedl, tudíž za něj od čtyřčlenné poroty obdržel "pouze" 33 bodů. Choty předvedl parádní 360° smeč a viděl za ní 39 bodů. Zavka se také vytáhl a za první kolo dostal 37 bodů. Alois v prvním kole dostal 32 bodů. Matýsek si pod koš postavil kamaráda a suveréně ho přeskočil, za což získal 38 bodů.
V druhém kole potřeboval Johnny zabodovat, aby se probil do finále. Z rukávu tak vytáhl majstrštyk v podobě "lebronovy smeče" - zadovkou si nahodil míč o desku a následný odraz zasmečoval do koše. Diváci byli u vytržení a Johnny si 40 bodovým ziskem pojistil finálové kolo. Choty za další vynikající smeč znovu za 39 bodů doprovodil Johnnyho do finále. Zimnímu vítězi Slam Dunk Contestu Zavkovi se bohužel druhé kolo tolik nevydařilo a 29 bodů z něj získaných mu na finále nestačilo. Alois se snažil kvůli divákům, ale v druhém kole se mu ani na více pokusů nepodařilo připravenou smeč úspěšně provést a tak také skončil před branami finále. Naopak Matýsek se nerozpakoval a pod koš si tentokrát postavil hned dva kamarády. Stejně jako v prvním kole je s rezervou přeskočil a na světě bylo 40 bodů a jasný postup do finále.
V něm se projevilo, že Choty i Matýsek své nejlepší triky už předvedli a tak obdrželi 35, respektive 36 bodů. Johnny si narozdíl od nich na finále "schoval" zajímavou obouruční variantu 360° smeče, za kterou dostal 38 bodů a právem si tak odnesl titul KingFit ředitele letového provozu aka Slam Dunk Championa.

Následovalo už jen vyhlášení a předání prize money(1000,-Kč pro 3. místo a vítěze slam dunku, 3000,- pro 2. místo a 5000,- pro 1. místo) na hlavní stage, kde následoval koncert Turbo Boost, Jamese Colea a PSH.

Někdy příště na KingFit Streetball Series vol.6 nashledanou!

Rekapitulace:
Slam Dunk Champion -  Johnny R. Hrabík

3. místo - Lukáš Onderka, Aleš Dědek, Josef Koprnický, Jan Hofman, Jan Kerfurt

2. místo - Jan Štěpánek, Martin Dvořák, Jan Široký a Marek Šmůla

1. místo - Radek Miška, Martin Jakeš, Jakub Hnátek, Michal VacekZpět na Kingfit Community69NYC Adidas Akademiks Apple Bottoms Baby Phat Bustagrip Ecko Enyce G Unit Johnny Blaze K-Swiss Kangol Karl Kani Live Mechanics MLB NBA New Era Nike Pelle Pelle Pepe Jeans Phatfarm Pureplayaz Reebok Rocawear Rydel House Sean John Sir Benni Miles Southpole Tagger Tribal Gear Unk Vokál Zoo York