Report: KingFit Streetball vol.7, Praha 10 - Gutovka, 30.6.2011

Streetballový kurt na pražské Gutovce se opět ani ne po roce zbarvil do oranžovočerných barev KingFit komunity a na rozpáleném rudém tartanu se znovu bojovalo o tučné prize money, respekt a přízeň diváků. 

Na startu turnaje probíhalo obligátní předávání značkových triček K1X a And1 všem hráčům, které obdrželi za bezkonkurenčí startovné 300,- korun. Kromě trik v řadě opravdu povedených designů obdrželi hráči i občerstvení "šampiónů" v podobě cheeseburgerů od McDonalds, tyčinek Twix a balíků vody. O hráče tedy bylo již tradičně pečlivě postaráno a nutno podotknout, že se většina z nich odvděčila kvalitními výkony a snad všichni i stoprocentním nasazením.

Hned po rozlosování do čtyř skupin po třech týmech(klasický KingFit systém od té doby, co se turnaj koná na Gutovce), se objevil menší zádrhel v tom, že se jeden z předem přihlášených týmů(navíc po předchozím telefonickém ubezpečování, že opravdu dorazí) neuráčil přijet, ba ani se nijak omluvit. Nebudu jmenovat, avšak dotyčné družstvo mohu ubezpečit, že si v budoucnu na KingFit streetballu již nezahraje.

Pro diváky byl vyjma samotné hry a doprovodného programu v celém areálu(DJs z Red Bull "trucku", koncertní pódium, graffiti jam, atd.) samozrejmě připraven i prodejní stan K1X se skandálně nízkými cenami vystaveného zboží.V základních skupinách se rozhodně bylo na co dívat. Drtivé smeče předvádělo senegalské duo hrající pod přezdívkami Tower a Small Tower, stejně jako pivotmani Martin Chotaš a Aleš Dědek, tradiční to účastníci KingFit turnajů. Všechny však uchvátily atletické dispozice a vůbec samotná účast hvězdného Tomáše Satoranského ze španělského klubu Betis Sevilla. Mladý rozehrávač, jenž vyhrál Slam Dunk Contest v prestižní španělské ACB(hned po NBA bezesporu nejkvalitnější ligová soutěz světa) a pravděpodobný kandidát příštího draftu NBA, hned několikrát doslova zvednul diváky ze sedadel při zakončení alley-oop akcí.

Přízni diváků se těšil i tým složený z mladších hráčů, který se však do vyřazovací fáze neprobojoval, přesto se sympaticky snažil o některé "and1 mixtape prvky" a ani herně příliš nezaostával.

Ve čtvrtfinále, už šlo takzvaně "do tuhého" a i kvalita hry byla o poznání vyšší než v základních skupinách. Dokladem náročnosti turnaje budiž fakt, že sítem prvního vyřazovacího kola neprošel například tým Xstream Ballers(byť tentokrát hrající bez Patrika Nguyena), či mužstvo již zmiňovaného senegalského dua. Přesto byly všechny čtvrtfinálové zápasy rozhodnuty před časovým limitem 15 minut a nejnižší rozdíl ve skóre byl právě v utkání Xstream Ballers proti týmu Hvězdičky(highflyer Jakub Němeček a spol.), kde Hvězdičky zvítězily o 7 bodů. Do semifinále si tak proklestily cestu týmy Triple Trouble("vyšehradští"), Hvězdičky, Bitchheads(Satoranský, Chotaš a spol.) a Bulls(další highflyeres Al Capone, Matýsek, Honzí Veselka a spol.).

V první semifinále si to rozdali vyšehradští Triple Trouble a Hvězdičky. Po vyrovnaném a bojovném utkání se radovali z výhry 16:12 a postupu do finále Triple Trouble. Na Hvězdičky zbyl zápas o třetí místo.
Ve druhém semifinále pak proti sobě nastoupili Bitchheads a Bulls. V tomto finále se zrodil jednoznačnější výsledek 16:9 ve prospěch Bitchheads a tým Tomáše Satoranského tak postoupil do finále.V překvapivě vypjatém utkání o třetí místo se tým Bulls nepotkal se střeleckou formou a z obroučky se mu vykroutilo téměř vše. Tomu odpovídal i výsledek 16:3 ve prospěch Hvězdiček, byť kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy nebyl ani zdaleka takový, jaký by naznačoval vysoký rozdíl ve skóre. Někdy to holt "nepadá". Z celkového třetího místa a finanční prémie 2000,- Kč se tak radovaly Hvězdičky. Na Bulls zbyla nepopulární "bramborová" medaile.

Přiznám se, že to co se odehrálo ve finále jsem osobně na streetballu ještě neviděl. Bitchheads vedení Tomášem Satoranským a Martinem Chotašem až do poloviny zápasu nad Triple Trouble zcela dominovali a vše se zdálo být rozhodnuté. Skóre bylo 15:3 ve prospěch Bitchheads a do konce zbývalo ještě zhruba 7 a půl minuty. Stačilo tedy přidat jediný bod a zápas byl u konce. Za tohoto stavu se ovšem vyšehradští Triple Trouble zázračně chytili, jako by je někdo polil svěcenou vodou s příměsí potu Kobe Bryanta, LeBrona Jamese a Dwyane Wadea. Momentum se překlopilo na jejich stranu a nepředstavitelnou trojkovou kanonádou zcela šokovali nejen své protihráče, ale i všechny přítomné diváky, když dokonali dokonalý obrat. Triple Trouble zvítězili 16:15 a doslova sebrali Bitchheads KingFit pohár z rukou, aby se na jeho podstavci objevily jejich jména již podruhé v historii(Triple Trouble zvítězili na KingFit Streetballu vol.3 v roce 2009).

Na poražené finalisty zbyla příjemná "náplast" v podobě prize money 3000,- Kč.

Vítězní Triple Trouble ve složení Zbyněk Kysilka, Martin Dvořák, Jan Široký, Petr Šmůla a Marek Šmůla si odnesli 4000,-Kč.Po v pravdě neuvěřitelném finále následoval tradiční Slam Dunk Contest, v němž si spravili náladu hráči týmu Bulls. Konkrétně Al Capone, Matýsek a Honzí Veselka. K vidění byly opravdu povedené kousky. Kupříkladu "between the legs", "two handed 360°", přeskočení spoluhráče, či přeskočení šesti odvážných školáků v řadě. Nakonec si smečařský titul a prize money 1000,- Kč odnesl po zásluze Matýsek.

Následovalo již pouze vyhlášení na hlavním koncertním pódiu a předání "šeků" s prize money.

Díky všem hráčům i fanouškům za předvedenou hru, korektní jednání a povzbuzování. Snad se všichni zase sejdeme v září na KingFit Streetballu vol.8!

Report: KingFit Streetball vol.7, Praha 10 - Gutovka, 30.6.2011Zpět na Kingfit Community69NYC Adidas Akademiks Apple Bottoms Baby Phat Bustagrip Ecko Enyce G Unit Johnny Blaze K-Swiss Kangol Karl Kani Live Mechanics MLB NBA New Era Nike Pelle Pelle Pepe Jeans Phatfarm Pureplayaz Reebok Rocawear Rydel House Sean John Sir Benni Miles Southpole Tagger Tribal Gear Unk Vokál Zoo York