Report: UNK Streetball by hip hop shop KingFit vol.3 - 4.7.2009 Areál strahovských kolejí

Report: UNK Streetball by hip hop shop KingFit vol.3 - 4.7.2009 Areál strahovských kolejí
   Report: UNK Streetball by KingFit vol.3 - 4.7. Areál strahovských kolejí    Pridané dňa 6/7/2009 20:12:05
16 týmů se kromě vzájemných zápasů utkalo i s počasím! Vítězství v napínavém finále vybojovali hráči z pražského Vyšehradu, kterému letos dopomohli k postupu do Mattoni NBL!
   

 

V již třetím díle seriálu UNK Streetball by hip hop shop KingFit, jenž se hraje jak v letním, tak zimním období, se tentokrát utkalo 16 kvalitních týmů. Byly vidět, některé známé tváře z minulých podniků, ale i zcela nové týmy, které zanechaly velice dobrý dojem.

Z důvodu počtu přihlášených týmů, jsme z organizačních důvodů museli ustoupit z našeho tradičního systému turnaje, spočívajícího ve tříčlených základních a nadstavbových skupinách, který zaručuje férové podmínky i pro týmy, které nemají ty úplně nejvyšší ambice a přijely si hlavně zahrát.

Systém byl tedy změněn na 4 základní skupiny, po 4 týmech, přičemž z každé postupovali 2 nejlepší. Hrálo se klasicky každý s každým, tudíž si i týmy, jenž vypadly v základní skupině zahrály aspoň 3 zápasy.

V základních skupinách byla vidět řada spektakulárních a pohledných akcí. Mimo této, bych zmínil například letecká představení Adama Pocheho z týmu Chicago, který vypadl v semifinále, či pivota Martina Chotaše z Four(ti skončili na celkovém druhém místě), případně Václava "Wency" Hrstky z týmu Cards.

Po mnohdy lítých bojích se do čtvrtfinále(tedy win or go home) probojovaly tyto týmy: Knicks, Four, Wade, Cards, Cross, Hoop, Celtics a Chicago. Bohužel již v průběhu čtvrtfinále se nad Strahovem začala stahovat temná bouřková mračna a schylovalo se k tomu, z čeho jsme jako organizátoři měli po celý týden největší obavy, tedy k bouřce.

Čtvrtfinále však ještě proběhlo "na suchu" s následujícími výsledky: Knicks(A1) - Four(B2) 11:14, Wade(D1) - Cards(C2) 16:12, Cross(A2) - Hoop(C1) 5:16, Celtics(B1) - Chicago(D2) 11:16(označení v závorkách znamenají umístění v základních skupinách, kurzívou napsané a podtržené týmy postoupily do semifinále).

Občerstvení pro hráče a fanoušky bylo zajištěno prostřednictvím grillu a libového(žádné flaksy) kuřecího masa.

Semifinále se už bohužel bez deště neobešlo a strahovský tartan se, ač se nejednalo o nějakou průtrž mračen, proměnil velice rychle ve vcelku obstojné kluziště. Po domluvě se semifinalisty se všechny 4 týmy shodly, že podmínky jsou pro každého stejné a jelikož bylo semifinále v podstatě za polovinou časového limitu, bylo by zbytečné, ho přerušovat.

V prvním semifinále se z postupu do finále celého turnaje radovali jedni z hlavních favoritů, internacionálně složený tým Four(sešli se v něm hráči z Bratislavy, Košic a Prahy), jenž porazil tým Wade v poměru 16:3.

Druhé semifinále bylo o poznání vyrovnanější, když dospělo až do dvouminutového prodloužení, po kterém se jako šťastnější radovali favorité z týmu Hoop(vyšehradští). Na tým Chicago(Adam Poche, Tomáš Jelínek a další) tak zbyl pouze boj o třetí místo. Hoop - Chicago 14:13 po prodloužení.

O hudební doprovod celé akce, se jako již tradičně staral hlavně most wanted DJ LU2, jeden z nejžádanějších party DJs v Praze. Kromě něj hráli i čerstvý vítěz soutěže DJ Masters 09 DJ Flux a DJ Saybon.

Problém s bouřkovým deštěm a kluzkým tartanem jsme byli nuceni vyřešit, přesunutím trojkové soutěže, jež se měla původně odehrát až po samotném finále. Soutěž ve smečování bylo z důvodu přílišného rizika zranění účastníků naopak přesunout až na úplný konec akce.

Souboje o titul KingFit Sniper se zúčastnilo celkem 16 střelců, mezi nimi jedna sličná střelkyně. 16 účastníků bylo redukováno jednoduchým vyřazovacím systémem. Rozděleni do dvojic, měli všichni 5 střel z libovolného místa za trojkovým obloukem. Dál postupoval logicky ten z dvojice, který proměnil více pokusů.

Když po eliminační části zůstali pouze 4 střelci[Honza Široký(Hoop), Jakub "Něma" Němeček(Wade), František "Fero" Brezovský(Four) a Pancho Jara González(Knicks)]. Přistoupilo se ke klasickému finále, tak jak ho všichni znají z All-Star Game. 4 stanoviště, na každém 5 míčů, poslední z každého stanoviště je money ball za 2 body.

Všichni předvedli solidní výkony, avšak nikdo nemohl stačit na vynikající formu Jakuba "Němy" Němečka z týmu Wade, jenž byl ve finále "jako v ohni" a zaznamenal 18 bodů z 24 možných! Odnesl si tak titul KingFit Sniper a samozřejmě věcné ceny v podobě oblečení z KingFit shopu. Na druhém místě skončil s 14 body Honza Široký a na děleném 3.-4. místě se shodným počtem 10 bodů František "Fero" Brezovský a Pancho Jara González.

Řadu vyrovnaných zápasů mnohdy rozhodla úspěšnost střelby za tři body.

Během trojkové soutěže se postupně umoudřilo počasí a po zhruba půlhodinové pauze byl stav hřiště opět hratelný. Bez okolků se tedy přistoupilo k vyvrcholení turnaje, tedy finále, jelikož kluci z týmu Chicago odešli předčasně a přenechali tak konečné třetí místo a hodnotné ceny od KingFit shopu týmu Wade.

Do finále se tedy podle očekávání probojovali dva největší favorité Hoop a Four. Ač měli Hoop "čistší záznam" při cestě turnajem(vyhráli vše, vyjma semifinále, v kterém zvítězili až po prodloužení), nebylo to ve finále vůbec znát a Four jim byli velice vyrovnaným soupeřem, když dokonce v úvodu vedli již 0:4! Poté se ovšem "dobře namazaný stroj" Hoop opět rozjel a stav otočil. Finále bylo opravdovým vrcholem celého dne. Nasazení, sehranost obou týmů a vynikající obrana byly ozdobou turnaje. Nesmírně napínavý duel tentokrát nerozhodlo dosažení 16 bodů jedním z týmů, nýbrž uplynutí časového limitu 15 minut. Po této tuhé čtvrthodinové bitvě mohli nakonec propuknout v nadšení hráči Hoop, jenž zvítězili poměrem 9:7! Stali se tak teprve druhým týmem, který se může radovat z vítězství v UNK Streetball by KingFit Cupu(první dva díly totiž shodně vyhrál Xstream Converse).

Po předání cen a gratulacím týmům na třetím a druhém místě, se tak mohli hráči Hoop polaskat s pohárem, na němž se objeví vyrytá jejich jména a který si můžete prohlédnout v pražském KingFit shopu(V tůních 11, Praha 2), který celý turnaj sponzoruje a věnuje do něj veškeré ceny.

Vlevo tým Four(druhé místo), vpravo tým Wade(třetí místo), na zemi uprostřed vítězný tým Hoop.

Třetí místo: tým Wade ve složení: Jakub Němeček, Tomáš Mahler, Roman Oliva, Mirek Rozkot.

Druhé místo: tým Four ve složení: Davee Selezan, José La Rosa, Martin Chotaš, František Brezovský, Ladislav Varga, Rudolf Barczi.

První místo: tým Hoop ve složení: Zbyněk Kysilka, Jan Široký, Petr Šmůla, Marek Šmůla.

 

Po finále se trojice Marek Šmůla, František "Fero" Brezovský a Mirek Rozkot díky chuti a nadšení vzepřela únavě po vyčerpávajícím dni, plném náročných zápasů a směle se pustila do Slam Dunk Contestu, jelikož strahovský tartan již opět zcela vysušilo vysvitnuvší slunce svými paprsky. Na třech statečných se přeci jen projevovala únava z celého dne, ale tříčlená porota složená z krásných dam, vůči nim byla shovívavá. Měli jsme možnost vidět několik pěkných smečí, jako například 180° spin, či dunk s odrazem pár kroků za šestkou.

Cenu pro vítěze si po součtu obou kol odnesl Mirek Rozkot s 51 body(26 první kolo, 25 druhé). Na druhém místě skončil Fero s 50 body(26 + 24) a třetí byl Marek Šmůla s 43 body(21 + 22). Tým Wade tak kromě třetího místa ovládl i dovednostní soutěže, jelikož jak vítěz trojek Jakub Němeček, tak vítěz slam dunku Mirek Rozkot byli jeho základními kameny.

To byla tedy již definitivní tečka, za třetím dílem UNK Streetball by KingFit. Chtěl bych na tomto místě poděkovat všem, kteří pomáhali s organizací, hráčům za předvedenou hru a fair play přístup, LU2ovi a spol. za hudební doprovod a divákům za to že dorazili.

Při UNK Streetball by KingFit vol.4 nashledanou!

Caszidy
Zpět na Kingfit Community69NYC Adidas Akademiks Apple Bottoms Baby Phat Bustagrip Ecko Enyce G Unit Johnny Blaze K-Swiss Kangol Karl Kani Live Mechanics MLB NBA New Era Nike Pelle Pelle Pepe Jeans Phatfarm Pureplayaz Reebok Rocawear Rydel House Sean John Sir Benni Miles Southpole Tagger Tribal Gear Unk Vokál Zoo York