UNK Streetball by Kingfit

UNK Streetball by Kingfit

Holla! Včera(5.7.08) se v Areálu strahovských kolejí v Praze uskutečnil nultý ročník avizovaného streetballového turnaje UNK Streetball by Kingfit. Zúčastnilo se ho 18 týmů, tedy téměř 100 hráčů. Na tomto místě bych jim tímto rád ještě jednou poděkoval za jejich přístup k celému turnaji, dodržování fair play a vytvoření vynikající atmosféry, jež trvala po celý den. Celou akci zaštítil pražský Kingfit shop, bez nějž by celá idea kvalitního a zároveň přátelského streetballového turnaje v Praze nemohla vůbec vzniknout.

Turnaj se odehrál systémem skupin. 18 týmů bylo rozděleno do 6 základních skupin po třech týmech. Z každé základní skupiny postoupily dva týmy do 4 nadstavbových skupin po třech týmech. Z každé nadstavbové skupiny postupoval již pouze jeden tým.

V prvním semifinálovém zápase se utkal tým UNK Dwyane Wade(ve složení: Jakub Heidler, Ondřej Heidler, Tomáš Jelínek, Martin Chotaš a Adam Poche) s týmem UNK Hustle Hard Green(ve složení: Ondřej Maxima, Petr Francl, Petr Bedrna, Miroslav Vršecký a Rudolf Hladík). Po výsledku 16:8 se z postupu do finále radovali UNK Dwyane Wade. Na UNK Hustle Hard Green zbylo utkání o třetí místo.

V druhém semifinálovém zápase se utkal favorizovaný tým UNK My Boston=Xtreme Converse(ve složení: Patrik Nguyen, Josef Koprnický, Dominik Adášek a Aleš Dědek) s týmem UNK Miami Heat Grey(ve složení: Jan Matulka, Jan Nekolný, Jan Maštalka a Matyáš Hering). Zde se po tradiční trojkové smršti snipera Patrika Nguyena radoval tým UNK My Boston=Xtreme Converse z výsledku 17:2 a postupu do finále. UNK Miami Heat Grey si mohli zlepšit náladu v zápase o třetí místo.

V zápase smutnějších semifinalistů o konečné třetí místo si nakonec skutečně vylepšili náladu UNK Miami Heat Grey, kteří po boji porazili UNK Hustle Hard Green 16:12.

Ještě před samotným grande finale se uskutečnila soutěž trojkařů o titul Kingfit Sniper. Do ní se přihlásilo neuvěřitelných 18 střelců, tudíž jsme museli z organizačních důvodů přistoupit k eliminačním duelům, kdy se střelci utkali mezi sebou o postup do finále. Každý měl k dispozici 5 pokusů z libovolného místa za trojkovou čárou. Ten z dvojice, který na oněch pět pokusů zaznamenal více košů postoupil dále. Nakonec nám do finále, které už probíhalo klasickým způsobem(u nás bez výrazného časového omezení, 3 stanoviště, na každém 4 míče, z nichž poslední "money ball" je na rozdíl od třech předchozích jednobodových, za dva body) postoupila pětice střelců z nichž do finálového duelu postoupili Tomáš Jelínek a Daniel Drahota. Po napínavém souboji, kdy každý zaznamenal po 8 bodech jsme museli "nastavovat". Pět střel z prostředního stanoviště bylo šťastnějších pro Daniela Drahotu, jenž se tak stal prvním Kingfit Sniperem.

Po napínavé střelecké soutěži přišel konečně čas na vyvrcholení celého turnaje. Souboj dvou nejlepších týmů UNK My Boston=Xtreme Converse a UNK Dwyane Wade, přinesl nádherný streetball. Patrik opět rozjel svou kanonádu, avšak ani kluci z UNK Dwyane Wade nezůstávali pozadu, přesto si UNK My Boston=Xtreme Converse udržovali díky skvělé týmové hře téměř po celou dobu mírné vedení. Zhruba v půlce finále, kdy se zdálo, že už drží UNK My Boston=Xtreme Converse titul ve svých rukou si vybral své momentum Adam Poche z UNK Dwyane Wade, když dvakrát zhruba v rozmezí jedné minuty drtivě zasmečoval. Po úniku kolem svého obránce přivedl diváky do varu a hned o pár okamžiků později, když předvedl ukázkový facial dunk přes obrovitého pivota UNK My Boston=Xtreme Converse následovalo doslova davové šílenství a i hráči UNK My Boston=Xtreme Converse uznale pokyvovali(důkaz o úžasně přátelské atmosféře, která po celý turnaj panovala). Poté ovšem vzal osud utkání jako správný lídr do svých rukou Patrik a s pomocí svých spoluhráčů vystřílel pro UNK My Boston=Xtreme Converse titul šampiónů UNK Streetball by Kingfit.Po předání cen pro vítěze střelecké soutěže a za třetí a druhé místo již přišel čas pro to, aby UNK My Boston=Xtreme Converse zvedli nad hlavu pohár pro vítěze z rukou majitele Kingfit shopu Jirky a převzali si ceny za první místo. Všechny ceny samozřejmě věnoval Kingfit shop.


Po vyhlášení výsledků a předání cen následoval v uvolněné atmosféře Slam Dunk Contest o titul Kingfit Dunker. Zde si to rozdali Jakub Němeček, Jan Maštálka a Adam Poche. Kluci předváděli opravdu parádní kousky, k vidění byla 360°, Pump, velice povedený Windmill, Reverse, přeskočení klečícího spoluhráče a řada dalšího. Po velice napínavém a vyrovnaném boji postoupili do finále Jakub Němeček a Adam Poche. Titul Kingfit Dunker a věcné ceny nakonec přisoudila čtyřčlenná porota Jakubu Němečkovi.


Ještě jednou bych na závěr chtěl poděkovat všem účastníkům za jejich hru a přístup a také všem, kteří Jirkovi a mně pomáhali při organizaci - Alici, Milimu a celému UNK My New York týmu! Těším se, že se již brzy na dalším pokračování UNK Streetball by Kingfit opět setkáme se starými známými a samozřejmě i s novými tvářemi.


VÍCE NEŽ 500 FOTOGRAFIÍ Z CELÉHO TURNAJE NALEZNETE ZDE

 

Text by: Caszidy


 


Další obrázky

a
bZpět na Kingfit Community69NYC Adidas Akademiks Apple Bottoms Baby Phat Bustagrip Ecko Enyce G Unit Johnny Blaze K-Swiss Kangol Karl Kani Live Mechanics MLB NBA New Era Nike Pelle Pelle Pepe Jeans Phatfarm Pureplayaz Reebok Rocawear Rydel House Sean John Sir Benni Miles Southpole Tagger Tribal Gear Unk Vokál Zoo York